Rezervasyon Telefon: 0482 462 22 33-0539 510 67 47

Gezinize Renk Katacak

TELKARİ : Bir Süryani sanati olan Telkari sanatı, yüzyıllardan beri MİDYAT bölgesinde yaşatılmaktadır.  Genellikle gümüş, bazen de altından telkari yapılmaktadır. Gümüş levhalar ince tel haline getirilerek yapılan telkari işlemelerinden yüzlerce çeşit ürünler ortaya çıkmaktadır. Gümüş broşlar, yüzükle, bilezikler, koyeler, sigara ağızlıkları, çaydanlık, sürahi, kahve altları, tepsi, tespih gibi birçok ürün yapılmaktadır.

AHŞAP OYMACILIĞI : Ahşaptan yapılan el emeği birçok ürün sizleri bekliyor.

BAKIRCILIK   : En nadide bakır işlerini bulabilirsiniz. Size özel tasarımların yanı sıra, tepsi, çaydanlık, tablolar , kaşıklar bunlardan sadece bir kaçı.

TESTİ VE ÇÖMLEKÇİLİK : MİDYAT a geldiğinizde evimde bu da olmalı diyebileceğiniz çok çeşitli toprak eserler de bulabilirsiniz.

TAŞ İŞÇİLİĞİ (KATORİ TAŞI) : MİDYAT a has bir taş olan katori taşından örnekleri görebilirsiniz.

MİDYAT NAKIŞI ve İĞNE OYASI : Midyatlı hanımlarımızın el becerilerinin neticesinde ortaya çıkan nadide ürünler sizleri bekliyor

SÜRYANİ ŞARABI : Mezruna ve Kerkuş cinsi üzümlerden kırmızısı, öküzgözü ve boğazkere üzümlerinden de beyazı üretilen, şarabın doğduğu topraklarda, Süryaniler için önemli olan SÜRYANİ ŞARABI nın tadına bakabilirsiniz.

Share and Enjoy !

Shares